top of page
Anchor 1
Драматический танец

DEJOTĀJU SASTĀVI

Dejotāji tiek iedalīti šādās vecuma grupās konkursos
(tās nosaka konkursu veidotāji, pasākumu organizatori):

 • 3-6 gadīgi dejotāji

 • 7-12 gadīgi dejotāji

 • 12-15 gadīgi dejotāji

 • No 16 gadiem dejotāji

 • 25 – 45 gadi (apmēram) – Hobby klase

BENEFICES iedalījums skolas deju sastāvos:

 • 3-5 gadīgi dejotāji

 • 6-7 gadīgi dejotāji

 • 7-10 gadīgi dejotāji

 • 9-12 gadīgi dejotāji

 • 12-15 gadīgi dejotāji

 • 12-15 gadīgi dejotāji

 • No 16 gadiem dejotāji

 • 16 – 45 gadi (apmēram) 

Pirmsskolas pirmkurss

Sākumskolas pirmkurss

Sākumskolas pamatkurss

Sākumskolas premiumkurss

Vidējais pamatkurss

Vidējais premiumkurss

Vecākais premiumkurss

Hobby klase

-

-

-

-

-

-

-

-

PIRMKURSS:

Šo kursu pārstāv tie dejotāji, kuriem “lēciens” uz nākošo vecumu notiek, kad sasniegts atbilstošs vecums - 1.klase. Nodarbības sastāv no dejas pamatu pamatiem. Tiek mācīta ritma izjūta, attīstīta koordinācija izpildot sarežģītākus kustību savienojumus, tiek darbinātas visas muskuļu grupas, lai saprastu kā strādā ķermenis. Liela nozīme tiek pievērsta stājai un muskuļu sagatavotībai. Tiek veikti izturības treniņi, kuru laikā visvairāk attīstīti kāju muskuļi un sirdsdarbība, lai būtu spēks konkursiem un koncertiem. Gada laikā dejotājiem tiek mācīti klasikskās dejas pamati, bez kuru zināšanām dejotājs nevar virzīties uz priekšu. Tiek mācīta dejas akrobātikas pamati, kur ļoti svarīga ir lokanība, līdz ar to, liela loma ir arī tai.

 

Dejotāji mācās 1-2 dejas. Dejas ir samērā vienkāršas, bet ar ievirzi tās izpildīt tehniski pareizi, skatuviski un pārliecināti. Ja dejotāji ar šo uzdevumu tiek galā, tad piedalās arī pirmajos konkursos. Nodarbības notiek 2x (mazie) vai 3x (lielie) nedēļā.

PAMATKURSI:

BENEFICES iedalījums vecuma sastāvos:

Šo kursu pārstāv tie dejotāji, kas Benefici apmeklē 2-3 gadu. Šis kurss ir kā vidus kurss, kas ļauj dejotājam ļoti aktīvi piedalīties nodarbībās, piedalīties konkursos, koncertos, dažādos pasākumos, un savienot savu ikdienu vēl ar kādu nodarbi (premiumkursam šādas iespējas ir mazāk).

Grupas dejo 3 reizes nedēļā vairākas stundas. Nodarbības ir ļoti dažādas un dinamiskas. Horeogrāfijas nodarbībās dejotāji apgūst sarežģītas dejas ar kurām piedalās gan konkursos, koncertos, gan dažādos projektos, kā arī starptautiskos konkursos. Dejotāji sezonas laikā apgūst 2-3 dejas. Šiem sastāviem ir ļoti plašs nodarbību klāsts, un tas mēdz mainīties, lai dejotājiem būtu iespēja apgūt vairāk deju stilus. Šie sastāvi veido komandu, kurā katram dejotājam ir sava – svarīga loma. Katrs dejotājs apzinās, ka visi treniņi ir svarīgi un tos ir jāapmeklē obligāti, citādi komanda nav spēcīga un nevar doties uz konkursiem.

Arī šajos sastāvos notiek prasmju novērtēšana 2x gadā, lai varētu veidot nākošā gada mērķus un virzīt dejotāju uz nākošo sastāvu.

PREMIUMKURSI:

Grupas, kurās pārcelti dejotāji, kuri dejo ļoti ilgus gadus tieši Beneficē, dejotāji, kuri pēc skolotāju vērtējuma var izturēt lielāku slodzi, var izpildīt sarežģītākas kombinācijas un ir attīstījuši savu tehnisko izpildījumu līdz attiecīgajam līmenim (špagati, pārmetieni, piruetes, lielie lēcieni un citi). Šīs grupas regulāri pārstāv Latviju ārvalstu konkursos, piedalās projektos, tiek virzītas uz mūzikliem, notiek papildus meistarklases.

 

Dejo 3 reizes nedēļā vairākas stundas (profesionālā ievirze). Nodarbības ir ļoti dažādas un dinamiskas.

bottom of page