top of page
Anchor 1
Драматический танец

MĀCĪBU PROGRAMMAS

  • Benefices dejotāji apgūst plašu klāstu dažādu deju stilu virzienus, aktiermeistarības knifiņus, tērpu un make-up veidošanas pamatus.                                                   

  • Dejotāji piedalās savu izrāžu/koncertu veidošanā. Gan darbojoties scenogrāfijas veidošanā, gan deju tēlu un stāstu izstrādē.                                                

  • Katram vecumam un grupu iedalījumam dejotāji apgūst dažādas ievirzes un sarežģītības līmeņus.                                                                               

  • Katru gadu tiek organizētas atvērtās nodarbības, kurās vecākiem ir iespēja redzēt/piedalīties nodarbībās.                                                                                               

  • Mācību gada vidū un mācību gada beigās tiek novērtētas dejotāju prasmes, lai varētu izstrādāt nākošā gada uzdevumus un, lai virzītu dejotāju uz nākošo atbilstošo grupu līmeni.  

HIP-HOP

Hip-Hop deja (hip-hop dance) – horeogrāfijas termins, kas apvieno dažādus deju virzienus. Plašā nozīmē tas ir visu deju stilu kustības Hip-hop mūzikas pavadījumā. Raksturīga Hip-hop dejas pazīme ir eksperimenti horeogrāfijas jomā un improvizācijas brīvība.

Šajās nodarbībās tiek izpildītas deju kompozīcijas, kuras ir veidotas, izmantojot Hip-hop deju stilus (Locking, Popping, House, Krump, Waacking, Vogue un Bboying un citi). 

HIP-HOP

HOUSE

Šajās nodarbībās tiek izpildītas deju kompozīcijas, kuras ir veidotas izmantojot House deju stilus. 

House deja balstās uz trīs pamatelementiem: Footwork, Jacking un Lofting, kas tulkojumā nozīmē „kāju darbību”, „korpusa darbību” un „darbību parterī”. House dance apvieno sevī ātrus soļus un ķermeņa kustības.

Šis stils ietver sevī dažādus stilus un tehnikas: skating,shuffling, stomping un citus, taču pamatus aizņem no Old School Hip Hop, vairumu Break Dance elementu, Dancehall, Latina, Tap, Waacking un pat Capoeira.

House nepārtraukti pilnveidojās līdz ar House mūzikas pilnveidošanos.

Dejotājam ir svarīgi izlaist mūziku sev cauri, svarīgas ir dejotāja sajūtas un emocijas, tāpēc runājot par House, bieži vien tiek izmantots teiciens „House is a feeling”. Dejas attīstības gaitā pievienojās vēl vairāki stili, kā: afro,vogue,wacking un citi.

HOUSE

SHOW DANCE (ŠOVA DEJA)

Šis deju stils (veids) tiek visvairāk dejots Beneficē. Tās ir dažāda rakstura, mūzikas dejas, kas vērstas uz skatītājiem. Tās visbiežāk ir aktīvas dejas.

Dejās tiek izmantoti džeza, klasiskās, laikmetīgās un modernās dejas stili. Dejas kompozīcija ir ar ideju, stāstu. 

Show Dance ietver visus deju virzienus, kuri ir saistīti ar uzstāšanos (HipHop, Jazz, Vogue, Dancehall, Contemporary Fusion u.tt), kā arī skolotāja radītās interpretācijas jeb horeogrāfijas. Pie dažādu stilu dziesmām tiek mācītas kombinācijas, un tādā veidā, ķermenis kļūst par papildus instrumentu mūzikai.

SHOW DANCE

LAIKMETĪGĀ DEJA/ KUSTĪBA (modernā deja)

Šajās nodarbībās (dejās) tiek izpildītas deju kompozīcijas, kuras ir veidotas izmantojot moderno un laikmetīgo deju tehniku. Kompozīcija ir ar ideju vai tēmu. 

Laikmetīgajā dejā nav nekādu kustības ierobežojumu, vairāk brīvība ķermenī, dejā un dzīves uzskatos. Šajā deju stilā vairs nevienu stilu neatdala, visi stili tiek veiksmīgi apvienoti vienā, nepārtraukti meklējot jaunas kustības, eksperimentējot ar ķermeni un mūziku. Katra pasniedzēja horeogrāfija ir individuāla, kā arī katra dejotāja ķermeniskā izpausme ir atšķirīga.

Laikmetiga deja

IMPROVIZĀCIJAS DEJA/ KUSTĪBA

Šajās nodarbībās dejotāji improvizē pie skolotāju piedāvātās mūzikas, izmantojot modernās, džeza, un laikmetīgās (modernās) dejas tehnikas. Dejotāji mācās improvizēt, izmantojot telpu, grīdas platību, lēcienus. 

Improvizācija ir tēlojums, veikta performance bez iepriekšējas sagatavošanas. Termins parasti tiek saistīts ar mūziku, teātri un – dejošanu. 

Caur improvizāciju dzimst jaunas lietas. Improvizācijas nozīme atmest jebkādus stereotipus par deju, nedomāt ne par ko, tikai ļaut savam ķermenim kustēties un ieklausīties mūzikā. Šeit Tev nekas nav jāpierāda, galvenais esi Tu pats. Nodarbībās tiek izmantoti dažādi uzdevumi, lai cilvēks pilnībā atbrīvotu ķermeni un prātu. Šis veids ir unikāls, jo atkārtot to nebūs iespējams.

Improvizacijas deja

DŽEZA DEJA

Džeza deja – deju virziens, kurš ietver sevī plaša spektra deju stilus. 

20-40.gg XX.g.  džeza deja cieši saistīta ar džeza mūziku un tā perioda deju stils saucas “swing”. 

Līdz 50.g. džeza deja attiecas pie deju stila ar afroamerikaņu saknēm. 

Pēc 50.gg parādījās jauns džeza dejas virziens –  Jazz–modern (modernais džezs) un tā saknes nāk no Karību dejām. 

Jazz-modern var nodefinēt kā džeza dejas, modernās dejas un klasiskās dejas sajaukumu. 

Jazz-modern apvieno sevi vairākus deju stilus, kuri ir balstīti uz džeza tehnikas bāzes.  

Populārākie jazz-modern stili mūsdienās - Lyrical jazz, Contemporary jazz, Broadway, Jazz -funk un daudz citi.

Dzeza Deja

AKROBĀTIKA

Akrobātika ir gan uz skatuves, gan arī sportā. Tā visbiežāk ir saistīta ar darbībām, kur plaši izmanto vingrošanas elementus – cirkā, vingrošanā un vēl daudz citās sporta aktivitātēs. Mūsdienās akrobātika, vingrošana ir bieži sastopama arī dejā – baletā, džeza dejā, ielu dejās un citos dejas mākslas veidos.

Akrobātika un vingrošana attīsta lokanību, veiklību, spēku, drosmi, gribasspēku, ātru reakciju un spēju orientēties telpā un laikā. 

Dejas akrobātika bērniem palīdz attīstīt visas muskuļu grupas un disciplinē. Tā nostiprina fizisko ķermeni, veiklību, lokanību, spēku un kustību koordināciju, kā arī stiprina izturību.

Nodarbībās apgūstam iemaņas strādāt pa pāriem, uzticēšanos un atbildību pret citiem grupas biedriem.

Akrobātikā apgūtais tiek izmantots horeogrāfiju veidošanā un apgūšanā, jo tas piešķir kustībai citu raksturu, spēku un dimensiju. 

Bērni apgūst akrobātikas pamatelementus, vienlaicīgi stiprinot savu fizisko ķermeni. Daudzi akrobātikas elementi tiek iesaistīti deju kompozīcijās, kuri padara deju kompozīcijas sarežģītas un interesantas. Bērni akrobātikas nodarbībās apgūst arī balansa, koordinācijas un lokanības vingrinājumus.

Akrobatika

KLASISKĀ DEJA (BALETS)

Klasiskā deja tas ir plastiskums, lokanība, šarms un dinamika ik kustībā.

Klasiskā deja ir neatkarīgs mākslas veids, kurš kalpo par pamatu arī citiem deju stiliem. Klasiskās dejas nodarbība ietver sevī uzdevumus, kuri attīsta dejotāja ķermeni, trenē izturību un pašdisciplīnu. Klasiskā deja lauž cilvēka doto no dabas anatomisko ķermeņa uzbūvi un galvenokārt attīsta kāju un gurnu elastīgumu, muguras lokanību, kāju un roku kustību koordināciju.

Stāja, roku un kāju pozīcijas, pēdu un locītavu lokanība, muguras fleksibilitāte, stiprība, vieglums un grācija – tas viss ir klasiskās dejas pamatā.

Klasiskās dejas likumi pielietojami ne tikai klasiskajā baletā, bet arī modernajā, džeza, laikmetīgajā, cittautu un hip-hop dejās.

Dejotāji nodarbībās iemācīsies pareizu tehniku griezieniem, lēcieniem. Uztrenēs savu līdzsvara izjūtu un sapratīs, kā nenodarīt pāri savam ķermenim.

Klasiskajā dejā ir tehnikas pamati, kas jāzina jebkuram dejotājam!

Klasiska deja

AKTIERMEISTARĪBAS

PAMATI

Nodarbību mērķis – palīdzēt atklāt un attīstīt dejotāja radošās spējas. Skolotājs dod ieskatu aktiera meistarības pamatos, attīsta prasmes un iemaņas skatuviskajā darbībā, palīdz veidot kontaktu ar partneri un skatītāju, attīsta iztēli un fantāziju, attīsta reakciju, žestus un ķermeņa plastiku.

Aktiermeistariba

MAKE –UP (GRIMS)

Nodarbības mērķis ir iepazīstināt dejotāju ar dažādiem meikapa veidiem, stiliem, izmantojamiem līdzekļiem un rīkiem, zināšanu pielietošanai praksē.

Uzdevumi:

1. Apgūt zināšanas par dažādiem meikapa veidiem, stiliem, izmantojamiem līdzekļiem un rīkiem teorētiski.

2. Pielietot iegūtas zināšanas praktiski mācību nodarbību laikā. 

Make up

AntiGravity YOGA

AntiGravity yoga ir jauna veida treniņš, ko izgudroja akrobāts Kristofers Harisons — bijušais vingrotājs un Brodvejas horeogrāfs. Tā sevī ietver virkni vingrojumu, iedvesmojoties no jogas, pilatēm, mākslas vingrošanas un gaisa akrobātikas šūpuļtīklam līdzīgā lentā, lai veiktu kopējo ķermeņa treniņu.

AntiGravity yoga palīdz labāk apzināties savu ķermeni un apvieno garīgo pasauli ar fizisko, samazina stresu un nemieru, palielina muskuļu izturību un elastību, palielina locītavu mobilitāti, sniedz mugurkaula dekompresiju, vienlaikus atbrīvojot skriemeļus no spriedzes, mazina spiedienu un palīdz mugurkaula skriemeļiem, atsvaidzina asinsrites un limfātisko sistēmu, palielina vispārējo veiklību un kinestētisko izpratni, ļauj ieņemt visdažādākās pozas bez muguras vai kakla skriemeļu spiešanas.

Antigravity

TRX

Populāra ASV un visā pasaulē, TRX treniņsistēma tiek pielietota augsta līmeņa sportistu, sporta komandu, armijas treniņam, fizioterapijā, kā arī grupu nodarbībās un personāltreniņos. Sākotnēji tā tika radīta ASV Jūras flotes karavīru fiziskās sagatavotības nodrošināšanai, kad persona dienesta laikā ir nošķirta no ārpasaules, piemēram, zemūdens kuģī vai tuksnesī.

Treniņsistēma attīsta lokanību, spēku, izturību, īpaši stabilitāti un dziļo muskulatūru. Uzlabojas arī locītavu stabilitāte un mobilitāte, stāja, samazinās traumu risks. Treniņa laikā kā "smagums" tiek izmantots sava ķermeņa svars. Veicot pat ļoti vienkāršus vingrinājumus, ir jānotur ķermeņa poza un stabilitāte, kas savukārt liek darboties dziļajai muskulatūrai, tādēļ treniņš ir īpaši efektīvs.

TRX
bottom of page