top of page
Драматический танец

 IZBRAUKUMU / KONKURSU INFORMĀCIJA

Anchor 1

Profesionālās ievirzes deju skolas "Benefice" sezonā ļoti bieži piedalās dažādos konkursos / notikumos Latvijā un ārpus tās.

Konkursi un uzstāšanās ir ļoti svarīga audzēkņu attīstības sastāvdaļa. Tā dod iespēju sevi realizēt uz skatuves, piedzīvot satraukumu, adrenalīnu, ticību sev, saviem spēkiem. Ļoti laba sadraudzēšanās iespēja un patstāvības veidošanās (pašam jākārto koferis, jādomā par tērpu, kosmētiku, ēšanu, gulēšanu un citām lietām).

Gribam vērst uzmanību, ka –sistemātiski un regulāri izbraucieni noved pie attīstības un panākumiem. Lai sasniegtu maksimālu efektu veicināsim to kopīgi – pasniedzēji un vecāki.

 

Gatavojoties konkursiem vienmēr tiek “uzlabota un slīpēta” esošā deja, un katru reizi ir jāveic izmaiņas kustībās, zīmējumos, jo kāds audzēknis no klases šajā reizē nepiedalās. Tas ir ļoti sarežģīti un ļoti laikietilpīgs process. Lūgums pēc iespējas regulāri piedalīties šajos pasākumos.

Mēs, savukārt, ļoti cenšamies savlaicīgi informēt par iespējamo konkursu.

Ierastās darbības gatavojoties izbraucienam:

 • Informācija vecākiem WhatsApp par konkursu – datums, laiks, vieta, iespējamās izmaksas. Aicinājums sniegt atbildes administratorei līdz noteiktam datumam;

 • Informācija vecākiem vai konkrētā klase piedalīsies vai nē (tas atkarīgs cik daudz piesakās no klases);

 • Ja klase piedalās, tad informācija par maksājumiem, kas jāveic pie administratores (piemēram – dalības maksa; autobuss; pusdienas/vakariņas; viesnīca; ekskursija….);

 • Informācija par tērpiem, papildmēģinājumiem;

 • Konkursa dienā info no notikuma vietas – bildes, video, info par nokļūšanas laiku mājās

Kas jāņem vērā:

 • Konkursu apmeklē klase, tātad pēc iespējas visu laiku ir vienota un kopā. Ir ļoti grūti panākt trenēto rezultātu, ja kāds audzēknis “čubinās” ar vecākiem. 

 • Izcili, ja audzēknis mācās patstāvību un dodas ar kopējo autobusu un kopā ar klasi uz konkrēto braucienu, jo šādos gadījumos skolotājs daudz var strādāt ar audzēkni arī uz vietas (piemēram solo vai duetu gadījumā);

 • Vecāki var doties līdzi skatīties konkursu ar savu transportu vai mūsu;

 • Var tikt lūgta palīdzība no vecākiem – kādam būt par atbildīgo/palīgu konkrētam kursam;

 • Pasākums ir gan priecīgs notikums, gan arī ļoti nogurdinošs. Lai maksimāli mazāk audzēknis zaudētu enerģiju liekās darbībās, tad skolotāji ierobežo dažādas liekas darbības braucienu laikā (telefoni salikti vienkopus citā telpā, kamēr audzēkņi guļ; brīvā laikā nespēlē aktīvas spēles, bet gan kopīgi iet pastaigāt pa pilsētu; kopīgas līdzi paņemtās attīstošās spēles);

 • Šādus čempionātus, konkursus un citus notikumus (diemžēl) apmaksā vecāki. Tas nav lēts prieks, tāpēc mēs – organizatori vienmēr cenšamies sameklēt ekonomiskākus variantus braucienam un lūdzam arī palīdzību vecākiem meklējot variantus (autobusi, viesnīcas, ēdiens, ekskursijas).

Cenu diapazons ir ļoti atšķirīgs. Ļoti aptuveni tas izskatās šādi:

 • Deju pasākumiem Latvijā dalības maksa ir no 7.- līdz 20.- EUR par grupas deju (ja dejo vairākas dejas, tad summējoties tā ir nedaudz mazāka). Solo un dueti mēdz būt dārgāki.

 • Autobusa izmaksas Latvijas robežās ir apmēram no 10.- līdz 25.- EUR.

 • Katrā braucienā līdzi dodas skolotājs, kurš nes atbildību par dejotāju visu dienu, vai diennakti – 6, 12 vai, ja nepieciešams, pat 48 stundas – autobusā, uz skatuves, pirms uzstāšanās, pēc uzstāšanās. Šie izdevumi netiek segti no ikmēneša maksājumiem par nodarbībām. Atkarībā no dienu skaita, vai attāluma maksājums var būt atšķirīgs – 3.- līdz 7.- EUR.

 • Ārzemju braucieni (kas nav retums) – Lietuva, Igaunija, Krievija, Polija, Čehija un arī lidojumi, tiek organizēti ļoti laicīgi. Jau laicīgi aicinām dejotājiem sakārtot pasi (derīguma termiņš vismaz 3 mēneši no izbraukšanas dienas).

Noslēdzot līgumu ar profesionālās ievirzes deju skolu ‘’Benefice’’ (2024./2025. gada jauno audzēkņu pārstāvji) Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar izbraukumu un konkursu nosacījumiem (esošajiem un jaunajiem).

bottom of page