top of page
Драматический танец

TĒRPU INFORMĀCIJA

Anchor 1

Katra deja, katrs priekšnesums, katra izrāde sevī nes līdzi stāstu, notikumu, ko vēlamies jums izstāstīt. 

Deja ir kā skaista, pilna buķete, tā sastāv no kustībām, no idejas, no mūzikas, no grupas, no tērpiem. Līdz ko kādu sastāvdaļu noņem nost, tā smarža, krāsa, koptēls pazūd.

Kad horeogrāfs sāk strādāt pie jaunas dejas, līdz pastāvošs ir jautājums par mūziku un tērpiem. Bieži vien tērps, rekvizīts ir dejas sastāvdaļa, bez kuras nevar iztikt nevienā treniņā, nemaz nerunājot par uzstāšanos. Tas papildina. 

Mūsdienu dejā ir savādāk nekā tautiskajās dejās.

Mūsdienu dejā katram stāstam ir nepieciešams jauns tērps, jo :

  • Esošais tērps nes līdzi jau zināmu deju, stāstu;

  • Esošais tērps žūrijai neļauj skatīties kā uz jaunu horeogrāfiju (neviļus liekas, ka šī deja jau redzēta);

  • Katrai jaunai dejai ir jauns stāsts, un ļoti bieži esošais var aizstāt, bet ne piestāvēt, ne iedzīvoties.

Ņemot vērā finansiālās iespējas mēs ļoti bieži strādājam ar esošiem tērpiem tos radoši pārveidojot, sakombinējot, lai pēc iespējas tas ļautos piestāvēt jaunajai horeogrāfijai.

Bet ik pa brīdim mums ir jāšuj jauni tērpi arī praktisku iemeslu pēc:

  • Esošie ir jau vilkti daudzus gadus, un daudz mazgāti – tie dilst pa vīlēm.

  • Esošie ir mainījuši krāsu gadu gaitā.

  • Esošie vairs nevienam īsti neder

Lai varētu iegādāties jaunus audumus, ik pa brīdim vecos tērpus pārdodam, lai no šīs naudiņas radītu jaunus.

Piesaistām dažādu projektu naudu tērpu iegādē, bet šis ceļš ir ļoti sarežģīts Latvijā.

Informējam, ka Benefices dejotāju vecāki gada laikā līdzfinansē tērpu iegādi savas grupas dejas vajadzībām. Par izmaksām ir grūti teikt, jo tās kļūst zināmas, kad grupa sāk dejot.

 

Dejotāju pārstāvji, kas ir iestājušies biedrībā (Iestājoties biedrībā “BENEFITLV” (kas ir tiešā organizācija, kas piedalās dažādos projektos, kuros piesaista līdzekļus koncertiem, tērpiem) aizpilda vienošanos, kas apliecina, ka ir iepazinušies ar tērpu lietošanas nosacījumiem (esošajiem un jaunajiem), lai nerastos pārpratumi brīdī, kad jūs līdzmaksājat tērpu iegādi.

 

Noslēdzot līgumu ar SIA “BenefitPro” (2021./2022. gada jauno dejotāju pārstāvji) jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar tērpu lietošanas nosacījumiem (esošajiem un jaunajiem), lai nerastos pārpratumi brīdī, kad jūs līdzmaksājat tērpu iegādi (jo arī SIA “BenefitPro” nodrošina tērpu iegādi ar jūsu līdzmaksājumu).

Ik pa brīdim mums ir situācija, kad veidojam kopīgus, stilīgus Benefices tērpus, aksesuārus (Ziemassvētku dāvana, koncerta kopdāvana, sezonas noslēguma dāvana), tad protams, ka šī detaļa ir jūsu un jūs to varat nēsāt sev vēlamā veidā un laikā.

bottom of page